Atrakcje

Noclegi

Gastronomia

Polecane oferty

Tłumacz

Kołobrzeg

Chcesz zobaczyć: Latarnia Kołobrzeg? Rejsy Kołobrzeg? a może Port Kołobrzeg. Zapraszamy.

 

Choć spontaniczność jest w modzie, to planowanie też ma swoje dobre strony. Tą dobrą, właściwą stroną obrania wakacyjnego kursu jest polskie wybrzeże Bałtyku i pięknie usytuowany Kołobrzeg z licznymi atrakcjami i bogatą historią w tle.

Wsiąść do pociągu byle jakiego…” śpiewała Maryla Rodowicz. Wyprawa w nieznane smakować może przez całe życie cudownymi wspomnieniami. Choć spontaniczność jest w modzie, to planowanie też ma swoje dobre strony. Tą dobrą, właściwą stroną obrania wakacyjnego kursu jest polskie wybrzeże Bałtyku i pięknie usytuowany Kołobrzeg z licznymi atrakcjami i bogatą historią w tle.

Nie oglądając się na zagraniczne wojaże znajomych, zaśpiewajmy zatem – Wsiąść do pociągu do Kołobrzegu … i dalej … „ściskając w ręku kamyk zielony, patrzeć jak wszystko zostaje w tyle”.

Kołobrzeg, to idealne miejsce na letni wypoczynek. Na wielbicieli kąpieli i tych morskich i tych słonecznych, kołobrzeska plaża, jak długa i szeroka - czeka pachnąca morską bryzą i mieniąca się złotym piaskiem. Pod okiem ratowników, przy akompaniamencie szumu fal i wtórujących im mew, można tu zasiąść wygodnie i popaść w wakacyjny błogostan. Widokiem, to wzburzonego, to ukojonego rytmicznym ruchem fal morza, plaży pełnej opalonych wczasowiczów i miasta tętniącego życiem można się raczyć nie tylko z lądu, ale i tarasu widokowego 26 metrowej latarni morskiej, która jak zwiastun dobrej nadziei od lat prowadzi morskich podróżników bezpiecznie do domu.

Morze obficie częstuje swymi dobrodziejstwami rybaków, którzy wracają z połowu z sieciami pełnymi ryb zanim dzień rozpocznie się na dobre, a piękne wschody słońca podziwiane w objęciach chłodnego poranka pozwalają nacieszyć się ciszą i przestrzenią plaży zanim wypełnią się gwarem rozbrykanych dzieci i rozstawionymi  jeden obok drugiego plażowymi  leżakami.

Leżaków, ręczników i parawanów jest tu sporo, a właścicielami ich są Polacy i licznie przybywający tu Niemcy, Skandynawowie czy Włosi. Ich obecność co roku potwierdza, iż Kołobrzeg jest miejscem o międzynarodowej sławie, gdzie łatwo również o międzynarodowe przyjaźnie. A nic tak nie umacnia nowych znajomości jak wspólne biesiadowanie. Energii do długich rozmów na plaży, poprzeplatanych śmiechem i śpiewem, na pewno doda smaczny posiłek.

Ze względu na lokalny mikroklimat i liczne sanatoria, Kołobrzeg jest uznawany za jeden z największych ośrodków uzdrowiskowych nad Bałtykiem. Taka opinia zobowiązuje. Dlatego też kołobrzeskie władze przyjęły postawę proekologiczną i od wielu lat propagują i wdrażają tu politykę turystyki zrównoważonej. Już kolejny sezon po ulicach miasta poruszają się ekologiczne pojazdy przyjazne dla środowiska zwane Summer Car. Poprzez organizację wycieczek z przewodnikiem w wersji audio m. in. po kołobrzeskiej starówce i portach morskich, zapewniają turystom z Polski jak i z zagranicy przyjemne i wygodne zwiedzanie Kołobrzegu.

Turysta w Kołobrzegu może doświadczyć niemal wszystkiego z wyjątkiem nudy. Liczne atrakcje turystyczne zachęcają do aktywnego wypoczynku na lądzie i morzu. Wielbiciele morskich opowieści na pewno chętnie wybiorą się na Bornholm - duńską wyspę w południowo-zachodniej części Bałtyku. Innym z pewnością do gustu przypadną rejsy wędkarskie np. na połów dorsza lub półgodzinne rejsy wycieczkowe.

Miasto pod każdym względem dba o komfortowy pobyt turystów. Obszerna baza noclegowa daje gwarancję spokojnego snu w luksusowych apartamentach, wygodnych pokojach hoteli zrzeszonych w Polskiem Centrum Spa, a także na polach namiotowych zaopatrzonych w najpotrzebniejsze media. Ofercie noclegowej dorównuje propozycja lokali gastronomicznych z menu dla mniej i bardziej wybrednego podniebienia. A restauracje, kawiarenki, lodziarnie, smażalnie ryb i pizzerie tworzą niepowtarzalny klimat promenady tej nadmorskiej miejscowości. Promenada, na której stoi słynny Pomnik Zaślubin Polski z Morzem kończy się zejściem na 220 metrowe Molo, które stanowi wspaniałą aleję spacerową. Do przechadzki zachęca również bindaż zwany „kołobrzeską alejką miłości”, gdzie „miłośnie” pochylone drzewa tworzą tunel o długości 130 metrów.

Poza tym w bezpośrednim sąsiedztwie Kołobrzegu znajduje się obszar Natura 2000 z długą ścieżką rowerową i pomnikami przyrody na trasie. Nadmorski krajobraz zdobią tu pasy wydm porośnięte wiciokrzewem,  solanki, siedliska ptaków i wstęga rzeki Parsęty. Tutejsza przyroda zachęca zatem do spędzania czasu na dwóch kółkach, koniecznie z aparatem w ręku.

Kołobrzeg walczy z utartym od lat sloganem „cudze chwalicie, swego nie znacie”  i z tej walki wychodzi obronną ręką. Coraz więcej Polaków i tych młodszych i tych starszych docenia tę malowniczo położoną miejscowość i niesie w świat opinie o wspaniałym otoczeniu przyrodniczym, bogatej ofercie atrakcji turystycznych, bazie noclegowej i gastronomicznej. Dlatego planując wakacje warto pamiętać, by wsiąść do pociągu do Kołobrzegu.

 

Do zobaczenia w Kołobrzegu!

Z pozdrowieniami,

Zespół Centrum Obsługi Turystycznej

w Kołobrzegu

Do góry strony